Ladin Ekmek Bolunun gerçek gururu

Karacağaç Köyü’nde ‘Bolu'nun meşhur patatesli köy ekmeği’ ile üretime başlayan Ladin Ekmek, uzunca bir süreden beri verdiği meşakkatli mücadelenin sonuçlarını almaya başladı. Ladin Ekmek; ekmek alanında Bolu’ya yepyeni bir marka kazandıran, doğru yolunda hile- hurda katmadan ilerleyen bir firmamız olarak son zamanlarda herkesin takdirini kazanmaya devam ediyor.

Patatesli Köy Ekmeği’nden sonra Tam Buğday Ekmeği ve Çavdar Ekmeği gibi iddialı ekmekleri de üretmeye başlayan Ladin Ekmek, Ankara ve İstanbul’da özel müşterileri tarafından aranılan bir ekmek haline geldi.

Ladin Ekmek, son olarak 17 ülkede hizmet vere İsviçre patentli Metabolic Balance Türkiye isimli metobolizma düzenleyici programlar üreten bir firma ile ekmek anlaşması yaptı. İsviçre firması, Ladin Ekmek’in ürettiği Çavdar Ekmeği’ni İsviçre’de analiz ettirdikten sonra, tüm siparişlerini Bolu’nun Karacağaç Köyü’nde üretilen Ladin Ekmek’e  yönlendirdi.

Ladin Emek’in sahipleri Ayşe Kocagöz ile Uğur Esen Çavdar Ekmeği’ni, 9 aylık bir çalışma sonucu elde ettiklerini belirterek, çok özel sağlıklı bir ekmek olduğunun altını çiziyorlar.

48 saatte mayalanan Çavdar Ekmeği, 2 saatte teflon kalıplarda ateşi görmeden fırının sıcaklığında pişiriliyor. Çok kısa bir sürede özel müşterileri oluşan Ladin Çavdar Ekmeği, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere çeşitli illere kendi araçlarıyla servis ediliyor veya kargo ile gönderiliyor. Son dönemlerde yükselen bir değer olan Çavdar Ekmeği’nin yanı sıra, Ladin Ekmeği’nin ürettiği Patatesli ve tam buğday ekmekleri de yine aynı şekilde yiyenlerin bir daha kopamadıkları lezzetlerimiz oluyor.

Hilesiz- hurdasız bir şekilde, Bolumuz’un adını lekelemeden markalaşan bu tür firmalarımızı, Bolu Halkı adına bizde yürekten kutluyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

Kaynak : Bolunun Sesi detay için tıklayınız